Pro celý tým pracoviště Podnikavá mysl to byla obrovská zkouška, ale i především cenná zkušenost. Celý vzdělávací cyklus jsme připravovali se záměrem dostat do něj všechny důležité informace z našich Studií pro koordinátory výchovy k podnikavosti
v koncentrované a přenostitelné podobě.
Velmi důležité pro nás bylo, abychom účastníky neochudili o tipy do výuky
a příklady dobré praxe.
Vzdělávání mělo ve všech čtyřech krajích stejnou podobu. Nejprve jsme se s účastníky seznámili na úvodním webináři, na kterém jsme představili celý program a vyslechli si očekávání druhé strany. Následně jsme se sešli na dva plnohodnotné celodenní semináře. Probrali jsme na nich vše od základů výchovy k podnikavosti v podobě EntreCompu až po praktické tipy, jak zavést výchovu k podnikavosti do života školy. Na navazujícím webináři jsme představili drobné aktivit do výuky i větších projekty, které u žáků rozvíjí podnikavé kompetence.
V žádném z krajů bychom se neobešli bez místní parnerské organizacemi, kterými nám byly ICUK - Inovační centrum Ústeckého kraje, Inovační centrum Olomouckého kraje, Vysočina Education a Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě.
Věříme, že jsme jim zároveň pomohli vytvořit základ komunity učitelů, budoucích ambasadorů změn ve školách. Také je bereme spolu s Asociací Podnikavé Česko jako potenciální administrátory certifikace Podnikavá škola v krajích.